fbpx
YENİ!

Cost Per Action / CPA (Aksiyon Başı Maliyet)

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Cost Per Action / CPA (Aksiyon Başı Maliyet) Nedir?

Cost Per Action (CPA), reklam kampanyasının sonuçlarına göre reklamveren tarafından ödenen maliyetler. EBM, belirli bir faaliyeti gerçekleştirmek için gereken maliyeti ifade eder. Bu eylem, bir ürün satın almak, bir posta listesine katılmak, bir form doldurmak veya istenen başka bir işlem olabilir.

Örneğin, bir reklamveren, bir EBM kampanyası oluşturarak, bir kullanıcının bir web sitesinden belirli bir ürünü satın alması için belirli bir ücret talep edebilir. Bu şekilde, bir reklamveren tarafından ödenen her faaliyet (yani her satış), bir işe alma maliyeti olarak kabul edilebilir.

Cost Per Action / CPA (Aksiyon Başı Maliyet) Ne İşe Yarar?

Cost Per Action (CPA) türkçesi bir reklam modelidir ve dijital pazarlama stratejilerinde kullanılır. EBM, belirli bir eylemi gerçekleştiren bir kullanıcıyı hedefler. Bu bir satın alma, bir form doldurma, bir uygulama indirme, bir e-postaya abone olma veya başka herhangi bir işlem olabilir.

EBM modeli, reklamverenlerin reklamlar için ödeme yapmak için gereken işlemleri izlemesine olanak tanır. Bu sayede reklamverenler, reklamlarının başarısını ölçebilir ve reklam bütçelerini buna göre ayarlayabilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.