fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Breadcrumb Navigation Nedir?

Breadcrumb navigation, Web sitelerinde kullanılan bir kullanıcı arayüzü elemanıdır. Genellikle sayfanın üst kısmında bulunur ve kullanıcılara göz attıkları sayfaların hiyerarşik yapısını gösterir. Bu yapıda, geçerli sayfanın konumu ve önceki sayfaların ilişkileri, bir kelime veya sembol dizisi olarak temsil edilir. Örneğin, bir kullanıcı bir e-ticaret web sitesinde bir ürün sayfasına gittiğinde, gezinme çubuğundaki bir gezinme öğesi kullanıcıya “Ana Sayfa > Erkek Giyim > Ayakkabılar > Spor Ayakkabılar > Nike Air Max” gibi bir yol gösterir. Kullanıcının hangi kategori ve alt kategorilerden geldiğini, ürün sayfasına nasıl ulaştığını ve daha önce hangi kategorilerde gezindiğini açıkça gösterir.

Breadcrumb Ne İşe Yarar?

Breadcrumb, kullanıcılara bir web sitesinde gezinirken rehberlik etmek için kullanılan bir gezinme aracıdır. Adını navigasyonun bellek yolundan alır ve kullanıcının nerede olduğunu ve bir önceki sayfaya nasıl döneceğini anlamasına yardımcı olur. 

Breadcrumb, bir web sitesindeki sayfaların hiyerarşisini gösterir ve kullanıcılara göz attıkları kategorileri veya alt sayfaları gösterir. Bu, kullanıcıların sitede kaybolmadan kolayca istedikleri sayfaya dönmelerini sağlar. 

Breadcrumb, özellikle büyük ve karmaşık web sitelerinde gezinme kolaylığı için kullanışlı bir araçtır ve kullanıcı deneyimini geliştirebilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.