fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

 Banner Nedir?

“Banner” terimi, web sitelerinde reklam vermek için kullanılan grafik bir reklam biçimidir. Afişler genellikle bir web sayfasının üstünde veya yanında bulunur ve kullanıcılara bir ürün veya hizmet hakkında bilgi verir. Afişler genellikle  grafik, animasyon veya metin  ve kullanıcıların reklamı tıklayarak söz konusu web sitesine yönlendirilmelerini sağlayan tıklanabilir bir bağlantı içerebilir. Banner reklamlar, web sitesi sahipleri veya reklamverenler için gelir sağlayabilir. Reklamverenler genellikle banner reklamlarını hedef kitlelerine göre uyarlayabilir ve reklam etkinliğini ölçmek için farklı ölçümler kullanabilir.

Banner Nasıl Yapılır?

Banner, çeşitli şekillerde yapılabilir, ancak en yaygın olanı grafik programları kullanılarak dijital olarak üretilmesidir. Bir banner’ın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

  1. Açık Tasarım Yazılımı: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi grafik tasarım yazılımlarını veya ücretsiz standart tasarım seçeneklerini kullanabilirsiniz.
  2. Boyutları Ayarla: Afişin boyutlarını ayarlayın. Bu, banner’ın nereye yerleştirildiğine bağlıdır. Web sitelerindeki banner’lar için en yaygın boyutlar 728 x 90 piksel veya 300 x 250 pikseldir.
  3. Temel Tasarım Oluştur: Afiş tasarımının genel görünümünü ayarlayın. Arka plan rengini, yazı tipini, yazı tipi boyutunu ve resimleri ayarlayın.
  4. İçerik oluştur: Standart içerik oluşturun. Bu, afişin amacına bağlıdır. Örneğin indirim banner’ı yapacaksanız indirim yüzdesi, indirim kodu ve diğer bilgilere yer verebilirsiniz.
  5. Resim Ekle: Afişinize görsel ilgi eklemek için resimler veya grafikler ekleyin. Bu durum bannerin kullanım amacına ve hedef kitlesine göre değişiklik gösterebilmektedir.
  6. Tasarım Optimizasyonu: Afişlerin yüklenmesini hızlandırmak ve optimize etmek için dosya boyutunu azaltın. Bu, web sayfalarının yüklenmesini hızlandırır ve site performansını artırır.
  7. Kaydet: Şablonu kaydedin ve kullanılabilir bir biçime dönüştürün. Yaygın olarak kullanılan formatlar JPEG, PNG veya GIF’dir.

Afişinizi tasarlamak için bu talimatları izleyin. Afiş tasarlama deneyiminiz yoksa, profesyonel bir grafik tasarımcıdan yardım almanız daha iyi olabilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.