fbpx
YENİ!

Aliexpress’te Satış Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Aliexpress, ürün çeşitliliği, uygun fiyatları ve avantajları ile dikkat çekiyor.

İçindekiler

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Aliexpress, ürün çeşitliliği, uygun fiyatları ve avantajları ile dikkat çekiyor. Hem tüketiciler hem de mağaza sahiplerine sunduğu avantajları ile uluslararası pazaryerleri arasında ilk sıralarda yer almayı başarıyor. Yakın zamanda da Aliexpress Türkiye operasyonunu resmen başlattığını duyuran bu pazaryeri, Türkiye e-ticaretine yeni bir soluk getiriyor. Türkiye’deki e-ticaret girişimcilerine yeni bir imkan sunarak işlerini uluslararası pazara taşımalarına yardımcı oluyor. Önceleri e-ticaret yapanların farklı ürünler almak için çokça tercih ettiği bu pazaryeri, e-ihracat için de yeni bir kapı açıyor. Bu yeni haberle birlikte de Aliexpress’te satış yapmak için gerekli evraklar ve kayıt süreci gibi detaylar, ayrıca Aliexpress komisyon oranları merak edilen konular arasında yer alıyor.

Aliexpress’te Nasıl Mağaza Açılır?

Aliexpress, yüksek bir beklenti ile girdiği Türkiye pazarında e-ticaret yapanlara e-ihracat imkanı sunuyor. Türkiye’de e-ihracatın her geçen gün gelişmesi de bu operasyonun temelini oluşturuyor. Ayrıca Türkiye’nin üreten bir ülke olması, Aliexpress’in bu kararını etkileyen önemli bir unsur olduğu belirtiliyor. Türkiye’de e-ticaret yapanların işini uluslararası pazara taşımaları için yapması gereken tek şey ise Aliexpress’te mağaza açmak oluyor.

Aliexpress üzerinde şu an 100’e yakın Türkiye merkezli mağaza bulunuyor. Siz de bir yenisini daha eklemek istiyorsanız yapmanız gereken çok kolay… Mağaza sahibi olmak için Aliexpress Global Selling TR adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu sayfada yer alan “Aliexpress’e Katılın” butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurarak mağaza açma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aliexpress Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar Neler?

Aliexpress’te satış yapmak için şirket olması gerekiyor. Bünyesinde bireysel satış yapılmıyor. Bu nedenle de şirketlerden bazı belgeler isteniyor. Başvuru sürecinde istenilen bu belgeler değerlendirmeye alınıp başvuru sahiplerine sonrasında bilgilendirme yapılıyor. Eğer bu belgeleri eksiksiz bir şekilde Aliexpress başvuru sistemine yüklerseniz ve istenilen bilgileri girerseniz kolaylıkla mağaza sahibi olabilirsiniz.

Aliexpress mağaza açmak için gerekli evraklar şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Vergi Levhası
  • Ticari Sicil Gazetesi
  • Ticari Faaliyet Belgesi
  • İmza Sirküleri

Bu belgeleri istenilen formatlara uygun olarak Aliexpress iş bilgileri kısmına yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca mağaza sahibi olabilmek için şirket, vergi, banka hesap ve yasal temsilci bilgileri de Aliexpress tarafından isteniyor. Bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurarak Aliexpress’te satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Aliexpress’te Satış Yaparken Komisyon Oranları Neler?

Online pazaryerinde ürün satışı yapan ve yapmak isteyen herkesin en çok merak ettiği konulardan biri de komisyon oranları oluyor. Çünkü komisyon oranları bütçe, ürün fiyatlandırma gibi önemli konuları da doğrudan etkiliyor. Aliexpress’in komisyon oranlarına bakıldığında fazlasıyla uygun olması ile dikkat çekiyor.

Aliexpress komisyon oranları satış yapılacak kategoriye göre %5 ve %8 arasında değişiklik gösteriyor. Mağaza sahiplerinden komisyon tutarına göre ücretlendirme alan bu global pazaryeri, ayrıca bir mağaza ücreti almıyor. Böylelikle satış yapmak isteyenler ücretsiz mağazalarını açabiliyor.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.