fbpx
🎁
ENTEGRASYON + E-FATURA PAKETİ İLE
AVANTAJI KAÇIRMAYIN!
Kampanyanın bitmesine kalan:
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kampanya sonlanmıştır.
YENİ!

Adres Doğrulama Hizmeti (AVS)

İçindekiler

Adres Doğrulama Hizmeti (AVS) Nedir?

Adres Doğrulama Hizmeti (AVS),  ödeme işlemi yapılırken kart sahibinin fatura adresi ile banka detaylarındaki adres bilgilerinin eşleşmesini sağlayan bir güvenlik özelliğidir. AVS kullanılarak satın alma işlemi ile bağlantılı olarak alınan kart bilgilerinin gerçek ve geçerli olması sağlanır. 

AVS, kredi kartı işlemleri için yaygın bir uygulamadır ve çoğu çevrimiçi satıcı tarafından kullanılır. İşlem sırasında müşteri, kart bilgilerini girerken aynı zamanda fatura adresini de girmelidir. AVS, satıcının işlemi kabul etmesi veya reddetmesi için fatura adresi ile banka kayıtları arasındaki yazışmayı kontrol eder ve sonucu döndürür.

Adres Doğrulama Hizmeti (AVS) Ne İşe Yarar?

Adres Doğrulama Hizmeti (AVS), kredi kartı işlemlerinde kullanılan bir güvenlik önlemidir. Bu hizmet, müşterinin kredi kartı işlemi sırasında verdiği fatura adresi bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek için kullanılmaktadır.

AVS ile işlemi yapan işyeri, müşterinin fatura adresinin doğruluğunu sağlayabilir. Bu, kart sahibinin kimliğinin gerçekliğini sağlar ve dolandırıcılığı önler.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.