fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Açılır Menü (Drop-Down) Nedir? 

Açılır menü (drop-down), bir web sayfasında kullanılan bir kullanıcı arabirimi öğesidir. Genellikle bir düğme veya metin bağlantısı olarak görüntülenen bir açılır menü, kullanıcı tıkladığında altında başka bir menü veya seçenekler listesi açılır. 

Açılır menüler, web sitelerinde çok yaygın  bir özelliktir ve kullanıcıların birden çok seçenek arasından seçim yapmasına olanak tanır. Örneğin, bir e-ticaret sitesindeki bir açılır menü, kullanıcının istediği kategoriye göre ürünleri filtrelemek için  kullanılabilir. 

Ayrıca, açılır menüler genellikle bir web sayfasının üst kısmında, ana menünün altında bulunur ve kullanıcıların sayfanın farklı bölümlerine kolayca erişmesini sağlar.

Açılır Menü (Drop-Down) Ne İşe Yarar?

Açılır Menü (Drop-Down), kullanıcıların belirli bir seçenek listesinden seçim yapmasına izin veren grafiksel bir kullanıcı arabirimi öğesidir. Bir web sayfasında, formda veya API’de kullanılabilir.

Açılır menüler, kullanıcının seçebileceği birden çok seçeneğe sahip olduğunda kullanışlıdır. Örneğin, bir web sitesinden ülke seçmek isterseniz, açılır menü size ülke seçimi sunacak ve seçimi kolaylaştıracaktır. Ayrıca, web formunda bir tarih seçmek isterseniz, yanlış tarih girmenizi önlemek için bir açılır menü tarih seçenekleri sunar.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.