fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Slider Nedir?

Slider kullanıcıların web sitelerinde yenilikçi içeriklerinin tanıtımını yapmasının en iyi yollarından biri olarak görülmektedir. Web sitelerine yeni ekledikleri ürünleri, kampanyaları ve reklamları göze hoş gelecek tasarımlarıyla şekillendirerek, geçiş yapmalarını sağlayan bir görsel uygulamadır. Ayrıca ilginizi çeken bir görselin üstüne tıkladığınızda, ilgili sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Slider Nasıl Yapılır?

Slider, web sitelerinde görsel açıdan etkileyici bir şekilde içerikleri göstermek için sıklıkla kullanılan bir tasarım öğesidir. İşte bir slider oluşturmak için izlenebilecek adımlar:

  1. HTML Yapısı Oluştur: Slider’ın temel HTML yapısını oluşturur. Bu, slider’ın bulunduğu kabı içeren bir div etiketi olabilir. 
  2. CSS stili: Slider’ın tasarımını özelleştirmek için CSS kullanabilirsiniz. Slider boyutunu, arka plan rengini, düğme stillerini vb. değiştirebilir. 
  3. Slider Görüntü Yükle: Slider eklemek istediğiniz görüntüleri yükleyin. Bu resimler genellikle aynı boyutta olmalıdır. 
  4. Görüntü Konumunu Ayarla: Slider görüntülerinin konumunu ayarlayın. Bu, görüntülerin görüntülenme sırasını, konumunu ve boyutunu içerebilir. 
  5. Slider Oluştur Gezinme: İleri/geri okları, küçük resimler veya noktalar genellikle bir kaydırıcı oluşturmak için kullanılır. Bu gezinme öğelerine tıkladığınızda kaydırıcı ilerlemelidir. 
  6. Slider animasyonunu özelleştirin: Slider geçiş animasyonunu CSS veya JavaScript ile özelleştirin. Bu, Slider hareketini ve geçişler arasındaki zamanlamayı içerir. 
  7. Slider’ı Test Et: Kaydırıcıyı test edin ve her şeyin düzgün çalıştığından emin olun. Slider’ın farklı tarayıcılarda ve cihazlarda doğru göründüğünden emin olmak için tarayıcılar arası testler yapmayı da düşünebilirsiniz. 

Slider oluşturmak için şu adımları izleyin. JQuery veya diğer slider’ı kullanarak gelişmiş slider oluşturmak da mümkündür.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.