fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Sepet-Ayrıntı Oranı Nedir?

Sepet-ayrıntı oranı, e-ticaret siteleri için önemli bir performans metriğidir. Bu oran, bir e-ticaret sitesinin tamamlanma oranı ile bilgi sayfası görüntülemeleri arasındaki ilişkiyi gösterir.

Sepet detay oranı, bir kullanıcının sepete bir ürün ekledikten ve detay sayfasını görüntüledikten sonra satın almaya devam edip etmediğini ölçer. Bu oran, bir e-ticaret sitesinin alışveriş sepetindeki ürünleri satın alma olasılığını ölçerek satış performansını değerlendirmek için kullanılır.

Sepet-Ayrıntı Oranı Neden Önemlidir?

Sepet-ayrıntı oranı, kullanıcının bir e-ticaret sitesinde alışveriş sepetine eklediği ürün adedinin detaylı olarak incelediği ürün sayısına oranıdır. Yüksek bir yüzde, kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirdiği ve ürünleri daha doğru bir şekilde değerlendirdiği anlamına gelir.

Sepet detay oranı, kullanıcının siteyle ne kadar ilgilendiğini ve potansiyel bir müşteri olarak ne kadar değerli olduğunu gösterdiği için e-ticaret siteleri için önemlidir. Yüksek sepet-ayrıntı oranı, kullanıcının sitede daha fazla zaman geçirmesi ve daha fazla ürüne puan vermesi anlamına gelir, bu da satın alma olasılığını artırır.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.