fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Mailing Nedir?

Mailing (Toplu E-posta Gönderimi), şirketlerin müşterilerine toplu bir şekilde gönderdiği mail yoludur. Pazarlama ve reklamcılık adına önemli bir yere sahiptir. Şirketlerin özellikle kampanyalarını, indirimlerini ve güncellemelerini anında duyurabildiği bir yoldur. Tüm cihazlarda, kalitesiz açılması için HTML ve CSS altyapısıyla yapılmaktadır. Müşterilerin dikkatini ve ilgisini çekecek bir şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Mailing Tasarımı Nasıl Yapılır?

Mailing tasarımı yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Hedef kitlenizi tanımlayın: Mail listenizi hazırlayın ve hangi hedef kitleyi beğendiğinize karar verin. Hedef kitleye  uygun dil ve üslup kullanın. 
  2. Temanızı oluşturun: Dikkat çeken ilk kısım olan temanızı dikkatlice seçin. Kısa, alakalı ve ilginç olduğundan emin olun. 
  3. Şablonunuzu oluşturun: E-posta planınızı tanımlayın. Basit ve okunabilir bir yapı seçmek, okuyucuların mesajınızı daha kolay anlamalarına yardımcı olacaktır. Görsel öğeleri kullanmak mesajınızı daha çekici hale getirir. 
  4. Mesajınızı girin: Mesajınızın içeriğini girin. Mesajınızda, okuyucularınızın ilgisini çeken ve ana mesajınızı açıkça ifade eden bir giriş oluşturun. Mesajın sonunda okuyucuları harekete geçirin. 
  5. Test: Göndermeyi test edin. Farklı cihazlarda ve farklı e-posta programlarında nasıl göründüğünü kontrol edin. Herhangi bir hata veya sorun varsa, düzeltin. 
  6. Gönder : Göndermeden önce e-postanızı son bir kez kontrol edin. Göndermeden önce doğru kişilere gönderildiğinden, görsel olarak çekici ve okunaklı olduğundan emin olun. 

Mailing tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlar, mesajı benzersiz ve ilgi çekici kılmak, uygun renkler kullanmak, okunaklı ve anlaşılır metinler ve resim ve grafiklerin uygun kullanımını içerir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.