fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Landing Page Nedir?

Landing Page (İndirme Sayfası), belirli bir hizmet ürün veya promosyon için oluşturulmuş bir web sitesindeki özel bir sayfadır. Bu sayfa, ziyaretçileri belirli eylemlerde bulunmaya (örneğin, bir ürün satın almaya veya bir form doldurmaya) teşvik etmek için tasarlanmıştır. Reklam kampanyası, e-posta pazarlaması, sosyal medya  veya arama motoru optimizasyonu gibi çeşitli dijital pazarlama taktikleri için bir açılış sayfası kullanılır. Bu sayfa, ziyaretçilerin hedeflenen eylemleri gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere sahiptir ve  diğer dikkat dağıtıcı içeriklerden kaçınır.

Landing Page Nasıl Yapılır? 

Bir landing page, genellikle bir ürün veya hizmet sunumu için tasarlanmış tek sayfalık bir web sitesidir. Landing page, ziyaretçilerin bir eylemde bulunmalarını (örneğin, bir ürün satın almalarını veya bir hizmete kaydolmalarını) teşvik etmek için tasarlanır. İşte bir landing page yapmak için adımlar:

  1. Hedef kitlenizi tanımlayın: Önce hedef kitlenizi tanımlayın. Kimi çektiği ve hangi ihtiyaçları karşıladığı gibi faktörleri belirlemek, bir açılış sayfasının başarısı için çok önemlidir. 
  2. Amacınızı tanımlayın: Açılış sayfasının amacı nedir? Bir ürün veya hizmeti tanıtabilir, bir web seminerine veya etkinliğe kaydolabilir veya sunum talep edebilir misiniz? Açılış sayfanızı tasarlarken, hedefinizi belirlemeye odaklanın. 
  3. Kullanıcı dostu bir tasarım seçin: Web sitenizi olabildiğince kullanıcı dostu yapmak önemlidir. Sade bir tasarım ile ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Açılış sayfanızı mobil cihazlar için optimize etmeniz de önemlidir. 
  4. Başlıkları ve alt başlıkları tanımlayın: başlıklar ve alt başlıklar, ziyaretçilerin açılış sayfasının ne hakkında olduğunu hızlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olur. Başlıklarınız orijinal ve dikkat çekici olmalıdır. 
  5. Görsel Ekleyin: Görseller, açılış sayfanızı daha çekici hale getirebilir. Ürününüzü veya hizmetinizi sergileyen resimler veya videolar ekleyin. Ancak görsel öğelerin sayfa yüklenmesini yavaşlatmamasına dikkat edin. 
  6. Teklifinizi vurgulayın: Ziyaretçilerin ürün veya hizmetinizi satın aldıklarında veya kaydolduklarında ne alacaklarını açıklayan net bir teklif sunun. İyi bir teklif, ziyaretçileri açılış sayfanızdan ayrılmak yerine harekete geçmeye teşvik edebilir. 
  7. Güvenilirlik göstergeleri ekleme: Müşteri incelemeleri, güvenlik sertifikaları veya diğer güvenilirlik göstergeleri gibi unsurlar açılış sayfanızı daha güvenilir hale getirebilir. Açılış sayfanızın başarısı için ziyaretçilerinizin güvenini kazanmak çok önemlidir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.