fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, Bir şirketin veya kuruluşun varlığını, özelliklerini, değerlerini, vizyonunu ve misyonunu yansıtan marka imajıdır. Kurumsal kimlik, şirketin tüm iletişim araçları, logoları, renkleri, yazı tipleri, tabelaları ve diğer görsel öğelerinden oluşur. Kurumsal kimlik, şirketin dış dünyada nasıl algılandığını etkiler. Bu nedenle kurumsal kimlik, kurumsal markanın değerinin korunması ve yükseltilmesi açısından oldukça önemlidir. Kurumsal kimlik araştırması, şirketin hedef kitleye nasıl görünmek istediğini tanımlar.

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

Kurumsal kimlik, bir şirketin kendisini tanımlamak ve tanıtmak için kullandığı bir dizi görsel ve yazılı öğedir. Bu unsurlar logo, renk paleti, tipografi, kartvizit, broşür, web sitesi gibi birçok unsuru içermektedir. Bir şirketin kimliği, bir şirketin kendisini dış dünyada nasıl algıladığını tanımlar ve müşterilerde güven oluşturur.

  1. Bir şirkete bir kimlik verir: Kurumsal kimlik bir şirkete benzersiz bir kimlik verir. Logo, renk paleti ve tipografi gibi unsurlar, bir şirketin kendisini tanımlamasına ve müşteriler tarafından kolayca tanınmasına yardımcı olur.
  2. Müşteri güvenini artırır: kurumsal kimlik, işin ciddi olduğunu ve profesyonelce yapıldığını gösterir. İyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik, müşterilerin şirkette güven oluşturmasına yardımcı olur.
  3. Marka bilinirliğini artırır: Kurumsal kimlik, marka bilinirliğini artırır. Logo ve renk paleti, şirketin ürün ve hizmetlerini hatırlamaya ve tekrar etmeye yardımcı olur.
  4. Rekabet avantajı sağlar: İyi bir kurumsal kimlik, bir şirketin diğer rakiplerinden sıyrılmasına yardımcı olur. Eşsiz ve tanınabilir bir kurumsal kimlik, bir şirkete rekabet avantajı sağlar.
  5. Kurum kültürünü yansıtır: Kurumsal kimlik, kurum kültürünü yansıtır. Şirketin değerleri, hedefleri ve vizyonu, kurumsal kimlik unsurları aracılığıyla müşterilere iletilebilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.