fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

HTML Nedir?

HTML, Köprü Metni İşaretleme Dili anlamına gelir. İnternet sayfalarının yapısını ve içeriğini tanımlamak için kullanılan bir programlama dilidir. Bir web tarayıcısı, bir web sayfasını görüntülemek için HTML kodlarını yorumlar. 

HTML, bir web sayfasının başlıklar, paragraflar, resimler, bağlantılar, tablolar gibi öğelerini tanımlayan etiketler içerir. Her etiket, bir başlangıç etiketi ve bir bitiş etiketi olmak üzere iki bölümden oluşur ve bunların arasına yerleştirilen içerik, bu etiketler tarafından tanımlandığı şekilde görüntülenir.

 Bir paragrafı HTML’de şu şekilde belirtebiliriz:

<p>Bu bir paragraf örneğidir.</p>

HTML, Web geliştirme için temel programlama dilidir ve genellikle web sayfaları oluşturmak, düzenlemek ve tasarlamak için kullanılır.

HTML ile Neler Yapılabilir?

HTML, Köprü Metni İşaretleme Dili anlamına gelir ve web sayfaları oluşturmak için kullanılan bir işaret dili olarak tanımlanır. HTML sayfaları metin, grafik, video ve ses gibi farklı türde ortamlar içerebilir. HTML, tarayıcılar tarafından yorumlanır ve web sayfalarını görüntülemek için kullanılır.

HTML ile yapılabilenler şunlardır:

  1. Metinleri biçimlendirebilir, başlıklar, alt başlıklar, paragraflar ve listeler oluşturabilirsiniz. 
  2. Görüntüler, videolar ve diğer multimedya öğeleri ekleyebilirsiniz.  Formlar oluşturabilir ve kullanıcılardan bilgi toplayabilirsiniz.  
  3. Tablolar ve grafikler oluşturabilirsiniz. Bağlantılar oluşturabilir, diğer web sitelerine veya belgelere bağlantı oluşturabilirsiniz. 
  4. Web sayfalarının genel düzenini tanımlayabilirsiniz. Basamaklı Stil Sayfalarını (CSS) kullanarak HTML sayfalarının görünümünü özelleştirebilirsiniz.  JavaScript kullanarak HTML sayfalarına etkileşimli özellikler ekleyebilirsiniz.

HTML, web geliştirme sürecinin temelidir ve web sayfalarının yapısal bölümlerini tanımlamak için kullanılır. Bu nedenle HTML, web tasarımcıları ve geliştiricileri için önemli bir araçtır ve web sayfaları oluşturmak için gereklidir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.