fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Google Remarketing Nedir?

Google Remarketing, daha önce bir web sitesini  ziyaret etmiş kullanıcılara yeniden hedeflenmiş reklamlar gösteren bir pazarlama stratejisidir. Bu reklamlar, ziyaretçilere ilgilendikleri ürün veya hizmetleri  hatırlatmak ve onları alışverişe yönlendirmek için kullanılmaktadır. Bu teknoloji, Google Ads’ün bir özelliği olarak kullanılmakta ve kullanıcılara web siteleri, uygulamalar ve diğer dijital kanallar aracılığıyla reklamlar sunulmaktadır. Google Yeniden Pazarlama, reklam hedefleme, reklam görüntüleme sıklığı ve reklam bütçesi belirleme seçeneği sunar.

Google Remarketing Nasıl Yapılır?

Google Remarketing, bu web sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılarla yeniden etkileşim kurmak için kullanılan bir reklamcılık stratejisidir. Bu reklam stratejisi, Google Ads platformunda uygulanabilir.

Aşağıdaki adımları takip ederek Google Remarketing yapabilirsiniz:

  1. Google Ads hesabınıza giriş yapın ve ana sayfadan Kampanyalar’ı seçin. 
  2. “Yeni Kampanya” düğmesini tıklayın ve “İzleme”yi seçin. 
  3. Adım adım talimatları izleyin ve hedef kitlenizi belirleyin. Bu aşamada kullanıcıların hangi sayfaları ziyaret edeceğini, orada ne kadar kalacağını ve hangi işlemleri yapacağını seçebilirsiniz. 
  4. Bir yeniden pazarlama listesi oluşturun. Bu liste, hedef kitlenizdeki kişilerin Google hesapları hakkında bilgiler içerir. 
  5. Yeni bir reklam kampanyası oluşturun ve “Kitleniz” altında oluşturduğunuz yeniden pazarlama listesini seçin. 
  6. Artık reklam kampanyanızı oluşturabilir ve kampanyanızı daha önce ziyaret etmiş  kullanıcılara özel olarak gösterebilirsiniz. 

Google Remarketing’in etkili olabilmek için hedef kitlenizi doğru belirlemeniz ve reklam mesajlarınızı kişiselleştirmeniz gerekir. Bu nedenle, bir kampanya oluşturmadan önce hedef kitlenizi ve reklam mesajınızı tanımlamanız önemlidir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.