fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Google Adwors Nedir?

Google adwords, dijital reklam platformudur. Yani internet üzerinden açabileceğimiz reklam modelleri mevcuttur. Reklam verenler, AdWords’e başvurarak, hedeflenen anahtar kelimelere göre reklamlarını yayınlayabilir ve reklamlarının gösterimlerinin sayısının maliyetini ayarlayabilirler. Kullanıcıların isteklerine göre Google arama motorlarında yaptıkları arama sırasında Google reklamlar devreye girer. Rakiplerinizin önüne geçmek içinde uygulanan bir yol olarak görülür.

Google Ads Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir?

Google Ads arama ağı, Google arama sonuçları sayfalarında reklam gösterimleri sunar. Aşağıdaki yönergeleri izleyerek arama ağına reklam verebilirsiniz.

  1. Google Ads hesabınızda oturum açın. 
  2. “Yeni kampanya” düğmesini tıklayın. 
  3. “Arama Ağı”nı seçin. 
  4. Kampanya adınızı ve hedeflemenizi tanımlayın. Hedefleme seçenekleri arasında coğrafi bölge, dil, cihaz  ve daha fazlası bulunur. 
  5. Reklam grubunuzu oluşturun ve anahtar kelimelerinizi tanımlayın. Anahtar kelimeleriniz, reklamlarınızın hangi arama terimleri için görüneceğini belirler. 
  6. Reklamınızı oluşturun ve dikkat çekici bir başlık, açıklama ve URL ekleyin. 
  7. Bütçeyi ve fiyatı belirleyin. Teklifler, reklamınızın daha yüksek veya daha düşük görünmesini sağlar. 
  8. Kampanyanızı yayınlayın ve sonuçları izleyin. Google Ads, reklam performansını ölçmek için bir dizi analitik araç sunar.

Bir Google Ads arama ağı reklamı oluşturmak için bu adımları izleyin. Ancak, Google Ads’ün karmaşık bir platform olduğunu unutmayın. Doğru anahtar kelimeleri seçmek, etkili reklam başlıkları ve açıklamaları yazmak ve teklif stratejinizi ayarlamak gibi, reklam performansınızı artırmak için göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.