fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

E-şirket Nedir?

E-şirket İnternet üzerinden bir iş başlatmak ve yönetmek için kullanılan bir hizmettir. Şirketin tüm hukuki ve idari işlemlerinin online olarak gerçekleştirilmesine olanak sağlayan bu hizmet, şirketin evrak işlerini azaltarak zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlar. 

E-şirket kurmak için gerekli belgeler ve prosedürler ülkeden ülkeye ve bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak, işletme sahipleri işlerini çevrimiçi olarak kaydedebilir, diğer işletmelerle elektronik olarak iş yapabilir, vergi beyannamelerini ve diğer belgeleri elektronik olarak dosyalayabilir.

E-Şirket Nasıl Kurulur?

E-şirket kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Fikir ve Planlama: Öncelikle ne tür bir e-iş kurmak istediğinize karar vermelisiniz. Şirketinizin amacını, hedef kitlesini, ürün veya hizmetlerini, rekabet ortamını, pazarlama stratejilerini ve daha fazlasını araştırın. 
  2. Bir iş planı oluşturun: Bir iş planı, e-işinizin temelidir. İş planınız, şirketinizin misyonunu, hedeflerini, hedef pazarını, ürün veya hizmetlerini, finansal planlarını ve diğer ayrıntıları içermelidir. 
  3. İşin türüne karar vermek: E-işinizi nasıl kuracağınıza karar vermelisiniz. Anonim şirket, şahıs limited şirket veya şahıs limited şirket kurabilirsiniz. İşletme türü seçimi, işletmenizin türüne ve işletmenizin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. 
  4. İşletme adı ve etki alanı seçme: İşletmeniz için bir ad seçin ve etki alanınızı kaydedin. İyi bir alan adı işletmenizi tanımlar ve hedef kitlenize hitap eder. 
  5. Kayıt ve İzinler: E-ticaretinizi resmi olarak kaydetmeniz gerekmektedir. İşletmeniz için gerekli  izin ve ruhsatları almanız gerekiyorsa bu aşamada bunları da almanız gerekecektir. 
  6. Web Sitesi Geliştirme: Web siteniz işletmeniz için önemli bir varlıktır. İyi bir web sitesi işinizi tanıtmanıza, müşterilerle iletişim kurmanıza ve ürün veya hizmet satmanıza yardımcı olabilir. 
  7. Ürün veya hizmetlerin tanıtımı: E-ticaretinizi tanıtmak için farklı pazarlama stratejileri kullanabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması ve diğerleri gibi dijital pazarlama yöntemleri işinizi büyütmenin yollarıdır. 

E-şirket ayarlamak için birçok farklı adım gerekir. İşiniz için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları ve prosedürleri araştırarak işinizi kurmaya hazırlanabilirsiniz.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.