fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Cayma Hakkı Nedir?

Cayma hakkı tüketicinin sahip olduğu 14 gün içerisinde hiçbir hüküm olmaksızın sözleşme iptali yapmasıdır. Cayma hakkı için sözleşme iptalini 14 gün içerisinde satıcıya veya notere  bildirmesi yeterlidir. Tüketicinin bir gerekçe sunmasına gerek yoktur. Tüketici ödediği parayı kesintisiz bir şekilde geri alabilir ve satıcı şikayet edemez. Tüketici ceza bedeli ödemez.

Hangi Durumlarda Cayma Hakkı Kullanılır?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre tüketicilerin mesafeli sözleşmeleri (internet, telefon, posta gibi) veya kapıdan kapıya satışları iptal etme hakları bulunmaktadır. Tüketici daha sonra belirli bir süre içinde (genellikle 14 gün) herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir. 

Cayma hakkı, malın teslimi gününde başlar ve 14 günü aşamaz. Cayma hakkının geçerlilik süresi boyunca tüketici ürünü deneyebilir ve ambalajını açabilir ancak kullanımından kaynaklanan  değer kaybından kendisi sorumludur. 

Tüketici, sözleşmede belirtilen niteliklerin yanı sıra broşür, ilan, etiket veya ambalajlarda yer alan bilgilere dayanarak  karar vermesi halinde de cayma hakkını kullanabilir. 

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.