fbpx
YENİ!

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Anahtar Kelime (Keyword) Nedir?

Anahtar kelime (keyword), belgenin veya web sitesinin içeriğini açıklamak için bir metin belgesinde veya web sitesinde kullanılan bir kelime veya tümcecik. Anahtar kelime, belirli bir konu veya içerik alanıyla ilgili olabilir ve bir belgenin veya web sitesinin içeriği hakkında bilgi sağlayabilir. Anahtar kelimeler, arama motoru optimizasyonunda (SEO) önemlidir çünkü arama motorları, web sitelerinin veya belgelerin içeriğini dizine eklemek için anahtar kelimeler kullanır ve bu anahtar kelimelerin doğru kullanılması, bir web sitesinin veya belgenin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.

Anahtar Kelime (Keyword) Nasıl Seçilir?

Anahtar kelime seçimi, bir web sitesi veya içerik stratejisi oluşturmada önemli bir adımdır. Anahtar kelimeler, kullanıcıların arama motorlarında arama yaparken kullandıkları ve içeriğinizin arama motorlarında daha iyi sıralanması için önemli olan kelimelerdir.

İşte anahtar kelime seçiminde dikkate alabileceğiniz birkaç adım:

  1. İşletmeniz veya web siteniz için doğru anahtar kelimeleri belirleyin. Alakasız anahtar kelimeler seçerseniz web siteniz veya içeriğiniz yanlış kitleye ulaşabilir. 
  2. Aranma hacmi yüksek anahtar kelimeleri arayın. Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı gibi araçlarla anahtar kelime araştırması yaparak, insanların hangi anahtar kelimeleri aradığını görebilirsiniz. Bu şekilde muhtemelen daha fazla trafik alabilirsiniz. 
  3. Rekabet seviyesini analiz edin. Seçtiğiniz anahtar kelime için ne kadar rekabet olduğunu analiz edin. 
  4. Rekabeti çok yüksek olan anahtar kelimeleri seçmek, sıralamayı zorlaştırabilir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler seçin. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha spesifik ve daha az rekabetçi olabilir. 
  5. Örneğin “mavi elbise” yerine “uzun kollu mavi elbise”. Anahtar kelime önerme araçlarını kullanın. Google Suggest ve Google Trends gibi araçlar, popüler aramaları ve ilgili anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olabilir. Analitiklerinize bakın. Web sitenizin analitik verilerine bakarak, hangi anahtar kelimelerin trafik çektiğini ve hangilerinin daha fazla sonuç getirdiğini görebilirsiniz. Anahtar kelime stratejinizi ayarlamak için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Anahtar kelime seçimi yaparken, hedef kitlenizi ve anahtar kelime stratejinizi düşünün. Doğru anahtar kelimeleri seçmek, web sitenizin organik aramalarda daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.