fbpx
YENİ!

Pay-Per-Click (PPC) – Tıklama Başına Ödeme

İçindekiler

Pazaryeri mağazalarınızı sizin yerinize açalım!

Hemen formu doldurun 7 farklı pazaryeri mağazanızı hızlıca açarak satışa başlayın.

Pay-Per-Click (PPC) – Tıklama Başına Ödeme Nedir?

Pay-Per-Click (PPC) veya Tıklama Başına Ödeme, bir reklam modelidir. Bu modelde, bir reklamveren, reklam vermek istediği  platformda belirli anahtar kelimeler veya  kitleler kullanarak reklam vermeyi teklif eder. Reklamveren bu teklifler arasından seçim yapar ve  tıklama başına belirli bir ücret öder. 

PPC reklamcılığı, reklamverenlerin yalnızca reklamları tıklandığında ödeme yaptığı pahalı bir  reklam türüdür. Bu sayede reklamveren, reklam bütçesini daha etkin kullanabilir ve reklam kampanyalarının etkinliğini doğrudan izleyebilir.

Pay-Per-Click (PPC) – Tıklama Başına Ödeme Ne İşe Yarar?

Pay-Per-Click (PPC) veya Tıklama Başına Ödeme, çevrimiçi reklamcılıkta kullanılan bir modeldir. Bu modelde, reklamverenler web sitelerine veya arama motorlarına reklam yerleştirir ve  tıklama başına ödeme yapar. 

PPC’nin temel amacı, reklamverenlerin belirli anahtar kelimelerle hedef kitlelerine ulaşmasını sağlamaktır. Anahtar kelime, potansiyel müşterilerin bir reklamverenin ürün veya hizmetini ararken kullandıkları bir kelime veya kelime öbeğidir. Bir reklamveren bu anahtar kelimeler için  teklif verir ve daha yüksek teklifler veren reklamverenler arasında üst sıralarda yer alır.

E-ticarette aradığınız çözümler Dopigo'da!

Birkaç saniye içerisinde Dopigo hesabınızı oluşturun. Birkaç dakika içerisinde entegrasyonlarınızı hızlıca yapın.

Dijital pazarlama yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

E-ticarette emin adımlarla büyüyün!

Pazaryerlerinde yapılacaklar listesini hemen ücretsiz indirin!

Pazaryeri mağazalarınızın eksiklerini adım adım belirleyin.