Genel

Opencart E-Ticaret Sitemizi Pazaryerleriyle Nasıl Entegre Edebiliriz?

By Friday November 29th, 2019 No Comments

E-ticarete adım atarken nereden başlamak gerektiğiyle ilgili kafamız karışabiliyor. Özellikle daha önce e-ticaretle ilgili bir deneyimimiz olmadığında işler biraz daha kafa karıştırıcı bir hal alabiliyor. E-ticaret işimizi ilk olarak nereden başlatacağımız konusunda farklı yollar izleyebiliriz. Öncelikle pazaryerlerinde mağaza açarak müşterilerimizle ilk buluşmalarımızı gerçekleştirip sadık müşteri kitlemiz oluştuğunda kendi e-ticaret sitemizi açabiliriz. Tabii e-ticaret ile ilgili deneyimimiz ve web sitesi yazılım teknolojileri hakkında uzmanlığımız olmayınca sitemizi nasıl kuracağımız hakkında aklımızda çok fazla soru işareti olabiliyor. Bu noktada da opencart devreye giriyor. Opencart, açık kaynak kodlu bir yazılım olarak kullanımı oldukça bir yöntem. Herkes bu yöntemden yararlanarak sitesini kolayca açabilir. Peki sitemizi pazaryerlerimizle nasıl entegre edebiliriz?

 

Entegrasyon desteği işlerimizi kolaylaştıracaktır

 

Opencart yönteminin e-ticaret sektöründe bizim için birçok faydası vardır. Çok fazla teknik ve tasarım bilgisi gerekmediği için hazır tasarımlarla çok kısa bir sürede kendi sitemizi kurabiliriz. Hazır temalar bulunduğu için sitemizin tasarımı konusunda da çok fazla kafa yormamıza gerek kalmaz. Bu sayede e-ticaret sitemiz, müşterilerimiz tarafından kolayca kullanılacak ve iyi bir deneyimle ayrılan müşterilerimizin tekrar bizden alışveriş yapması için bir artı puan olacaktır. Ayrıca opencart yöntemi, SSL güvenlik sertifikasıyla da uyumlu olduğu için sanal pos kullanımı kolaylaşacaktır.

 

Pazaryerlerindeki mağazalarımızla opencart e-ticaret sitemizi entegre etmemiz de işlerimizi tek bir yönden yönlendirmemizi sağlayacaktır. Stoklarımızı, ayrı ayrı noktalardan kontrol etmek yerine opencart e-ticaret sitemizle pazaryerlerindeki mağazalarımızla entegre etmeliyiz. Bunun içinde entegrasyon desteği alabiliriz. Dopigo sayesinde opencart web sitemizi pazaryerlerimizle entegre etmemiz oldukça kolay. Dopigo’nun anlaşmalı pazaryerleri ile opencart e-ticaret sitenizi entegre ettiğimizde operasyonel anlamdaki sıkıntılarla karşılaşmayız bile.

Okuma Önerisi: Opencart Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

İzleme Önerisi: Dopigo Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-Ticaret mi yoksa Fiziksel Mağaza mı Daha Çok Kazandırıyor?