Uncategorized

N11 Yüzde Kaç Komisyon Alıyor, 2017 Komisyon Oranları Nedir?

Yazar: Pazartesi Mayıs 22, 2017 Yorum Yok

N11 komisyon oranları, N11’de mağaza işletmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. N11, diğer online ilan platformlarının tümünden farklı bir sistemle çalışıyor ve komisyon oranları da bu farklılıktan etkileniyor.

N11’İn Komisyon Oranları

N11’de satış yapmayı planlıyorsanız, öncelikle ürünlerinizin satış bedellerini iyi bir şekilde düşünüp planlamalısınız. Bu planlamayı yaparken de, N11’in komisyon oranını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. N11, diğer e-ticaret platformları gibi standart bir komisyon oranıyla çalışmıyor. N11’de listelediğiniz ürünlerin her birinin kategorisine göre komisyon oranı farklı olmaktadır. Bu yüzden de, satış yapacağınız kategorinin komisyon oranlarını inceleyip, ürün fiyatlarınıza buna göre belirlemelisiniz.

N11’in komisyon bedellerine örnek vermek gerekirse; Bijuteri kategorisinde listemele yapacak olanlardan %20, Ev ve Yaşam kategorisinde %15, Kırtasiye ve Ofis %15, Bilgisayar ve yedek aksesuar %13, Cep telefonu %5, Telefon aksesuarları %15, Otomotiv sektörü %12, Motosiklet %6 olarak belirlenmiş durumdadır. Diğer kategoriler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için N11 mağaza destek hattına başvurabilirsiniz.

N11 Mağaza Açma Bedeli Var mı?

N11’de mağaza açacak işletmelerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de; mağaza açma bedelleri. İnternette bir çok yerde ücret alındığı gibi bilgiler söz konusu olsa da, N11’in mağaza açılışlarından ücret talep etmediğini sizlere söyleyebiliriz. N11, mağaza açılışında ücretten ziyade, işletmelerin güvenilirliğine önem vermektedir. İşletmenizin güvenilir olmasını kanıtlamak için ise, sizlerden talep ettiği tüm evrakları eksiksiz olarak N11’e sunabiliyor olmanız gerekmektedir. N11’in evrak listesi, bireysel işletmeler ve sermaye işletmeler için farklılık göstermektedir.

N11’de Mağaza Açmak için Neler Gerekiyor?

N11’de mağaza açıp, güvenle ve hızlı bir şekilde sipariş almak istiyorsanız, öncelikle mağaza başvurusu yapmanız gerekiyor. Mağaza başvuru formunu doldururken işletmenizin tipine göre bir evrak listesi sizden talep edilmektedir. N11’de mağaza açmak için ticari kimliğiniz olması şarttır. Şahıs veya Sermaye işletmesine sahipseniz, aşağıda yer verdiğimiz evrak listesine göre siz de hazırlıklarınız tamamlayıp N11’e mağaza açılışı için başvurabilirsiniz. Mağaza açılışı için başvurduktan sonra tek yapmanız gereken onaylanıp onaylanmamasını beklemek. Mağaza başvuru sırasında gönderdiğiniz evraklar ve verdiğiniz bilgiler eksiksiz ise, mağazanızın onaylanmaması için hiçbir sebep yok diyebiliriz. Mağaza başvurunuz onaylandıktan sonra, N11 mağaza sistemine giriş yaparak mağazanızın düzenlemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Uygun bir profil resmi ve mağaza kapak görseli ile güvenilir olduğunuzu müşterilerinize sunabilirsiniz. Ardından da ürünlerinizin ilan girişlerini yapmaya başlayabilirsiniz. İlan girişlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli husus, ürün görsellerinin kalitesidir. Ürün görsellerinin, profesyonel fotoğrafçı tarafından çekilmiş ve her detayı müşteriye bilgi verecek görünüme sahip olması gerekiyor.

Dopigo‘yu tasarlarken işte tüm bu kriterleri dikkate aldık. Yeni ürün oluşturma panelimiz N11’ün öne sürdüğü tüm bu kriterleri, filtreleri içeriyor. Bu sayede hızlı, kolay ve hatasız biçimde N11’de ürün listeleme imkanı veriyoruz. Hepinize iyi e-ticaretler!

Komisyon oranları İle İlgili güncel bilgileri anlattığımız videomuzu İzlemek İçin tıklayın!

Dopigo'yu Ücretsiz Deneyin!