E-ticaret Satış

N11.com 2018 Komisyon Oranları

Yazar: Cumartesi Mayıs 19, 2018 Yorum Yok

N11.com Türkiye’nin en çok rağbet gören ve en çok satış yapılmak istenen e-ticaret sitelerinden biridir. N11.com gibi e-pazaryerlerinde satış yapan satıcıların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biri ise komisyon oranlarıdır. N11.com’da her ürün kategorsinin farklı komisyon oranı vardır. Bu yazımızda sizlere N11.com’un 2018’deki kategori bazında  komisyon oranları hakkında açıklamalarda bulunacağız.

Kategorilere Göre Komisyon Oranları

Anne&Bebek kategorisindeki ürünlerin komisyon oranları %10 ile %20 arasında değişmekte. Alt kategorileri inceleyecek olursak Sağlık Ürünleri ve Bebek Bezi kategorileri %10 ; Bebek mobilyaları, Bebek oyuncakları ve aksesuarları %15 ; Bebek ve Hamile giyim ise %20 komisyon oranına sahip.

komisyon oranları

Elektronik kategorisinde toptan satışlarda %5 komisyon alınırken elektrikli ev aletler ve telefon aksesuarlarından %10 oranında komisyon alınıyor.

Komisyon oranları

Ev ve Yaşam kategorsindeki oranlar oldukça değişkenlik gösteriyor. Öyle ki aynı alt kategorilerdeki aydınlatmadan %20 komisyon alınırken ayna ve duvar kağıtlarından %25 komisyon alınabiliyor.Aynı şekilde Süpermarket kategorisinde kahvaltılıklar %10 komisyona tabii tutulurken deterjanlar %15 oranla satılıyor. Ev tekstili&ev gereçleri ve evcil hayvan ürünlerinden %15 komisyon alınırken kedi-köpek mamaları %10 komisyon oranı ile satılıyor.

En çok rağbet gören kategorilerden kozmetik kategorisindeki komisyon oranlarının ortalama %15 olduğunu söyleyebiliriz. Burada satılan ürün bazında komisyon oranlarının düşebileceğini de görüyoruz.

Komisyon oranları

Giyim ve Ayakkabı kategorisindeki ürünler genel olarak %20 komisyon oranı ile satılırken bu ürünleri toptan sattığınızda %8 gibi düşük oranlar elde edebiliyorsunuz. Ayakkabı ve çantalar ise %17 komisyon oranına sahip.

Kitap&Müzik ve oyunlardaki oranlar aşağıda da göreceğiniz gibi %10 ile %15 arasında değişkenlik göstermekte.

Mücevher ve Takı kategorisindeki komisyon oranlarının ürüne göre değişmeden sabit kaldığını görüyoruz.Oranlar %5 ile %20 arasında değişkenlik gösteriyor.

Komisyon oranları

Otomotiv kategorisindeki lastik ve aksesuar ürünler %10 oranla satılırken toplu satışlarda %5 oranına kadar komisyonun düştüğünü görüyoruz.

Komisyon oranları

Son olarak Spor kategorisinde %12-%15 arasında değişen komisyon oranları görüyoruz.

Komisyon oranları

N11’deki satışlarınızda kar etmek için bu komisyon oranlarını dikkate alıp ürün fiyatlarınızı buna göre belirlemelisiniz.Komisyon oranları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için N11.com Mağaza Destek Merkezi ile de iletişime geçebilirsiniz.

Eğer hala N11.com’da satışa başlamadıysanız N11.com’da nasıl mağaza açabileceğinize dair yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

N11.com’da satışa başladıktan sonra hızlı, kolay ve hatasız biçimde N11’de satış yapmak için ise Dopigo sizlere inanılmaz fırsatlar sunuyor. Dopigo fırsatları için tıklayınız.

Dopigo'yu Ücretsiz Deneyin!