E-ticaret SatışGenel

Mağaza Puanınızı Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Yazar: Cuma Kasım 17, 2017 Yorum Yok

Artık günümüzde internetin her yerde kullanılabilmesi sayesinde internet üzerinden yapılan alış-verişler de çoğalmıştır. Dükkanlarda daha pahalı olan ürünlere internette daha ucuza sahip olmak mümkündür. Bunun da sebebi internet sitelerinin kira gibi bir giderlerinin olmamasıdır. Kira derdi olmayan siteler de genel olarak ürünlerin daha ucuza satılmasını sağlamaktadırlar. Bu sayede tüketici de internet sitesinden alış-verişi arttırmaktadır. Ayrıca internet sitelerinde sadece kargo ücreti artı olarak ödenmektedir. Fakat bazı internet sitelerinde belli bir tutarı geçince kargonun ücretsiz olduğu da görülmektedir. Alacağı şeylerin tutarının fazla olması ya da toptan alış-veriş yapmak isteyen kişiler için internet siteleri oldukça karlıdır. Bununla birlikte mağaza mağaza dolaşmak yerine internet sayesinde alış-veriş yapmak daha kolay ve pratik olmaktadır.

Mağaza puanı nedir? N11’de nasıl hesaplanır?

Bazı internet sitelerinde mağaza puanı vardır. Bu puanların birikmesi de alış-veriş yapılan siteye göre değişik biçimlerde kullanılabilmektedir. Örneğin N11’ e bakıldığında son 3 ayda en az 5 ürünün 250 TL tutması durumunda ve ürün alındığı durumda mağazaya yorum yapılır ise 10 puan kazanılacaktır. Yani ürünler elinize ulaştığında ve iade etmeyeceğiniz durumda, ürün hakkında mağazaya yorum yaparsanız 10 puan kazanmış olacaksınız. Ayrıca ürünün gönderilmesine göre de artı puan kazanmış olacaksınız. Zamanında ise 100 puan, 1 günde ise 40 puan, 2 günde ise 30 puan, 3 günde ise 20 puan kazanacaksınız. Fakat 4 ya da 4’ten daha fazla gün olmuş ise puan kazanamayacaksınız. Bunun haricinde son 3 aydaki her ürün için de puan hesaplanmaktadır. Tüm puanlar toplanıp ortalaması alınacaktır. Bununla birlikte cevaplama süresi de önemlidir. Eğer memnun kalırsanız ve bunu belirtirseniz 5 puan daha kazanacaksınız.

Sonuç olarak mağaza puanını arttırmak sizin elinizdedir. N11 gibi diğer internet siteleri de buna benzer bir uygulama sağlarlar. Mağaza puanını arttırabilmek için ürünün en kısa sürede müşteriye ulaşması gerekmektedir. Ayrıca yorumlar ya da soru cevaplara verilen cevaplar da yüne mağaza puanını arttıran etmenlerden birisidir. Yani müşterinin memnun olması ile birlikte mağaza puanının artması sağlanacaktır.

Satış sonrası müşteri hizmetleri ve İade İşlemleri İle İlgili videomuzu İzlemek İçin tıklayınız.

Dopigo'yu Ücretsiz Deneyin!