E-ticaret Satış

Yeni İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin Kolay Şirket Açma Kılavuzu

By Tuesday April 24th, 2018 7 Comments

Herkesin en kolay şekilde para kazanabilmesi için de genellikle internet üzerinden alışveriş yapan kişilere yönelim gösterdikleri görülür.Özellikle de tüm dünyada gelişmiş olan internetin üzerinden yapılan işlemlerde kişilere büyük kolaylıklar kazandırmaktadır. Bu durumun da son dönemlerde çok büyük avantajlar kazandırdığı görülebilmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin çok daha fazla olması ve kişilerin psikolojik olarak da kendilerine hediye aldıkları düşüncesi ile hareket etmelerinden dolayı, kazançların da buna bağlı olarak artış gösterebileceği görülecektir.

Şahıs Şirketleri Nasıl Kurulur?

Şirket kurulumunda en büyük sorunlardan birisi de kurulumun zor olmasıdır. Şahıs şirketlerinde bu durumun ortadan kalktığı görülebilmektedir. Şahıs şirketlerinin oldukça kolay bir kurulumu vardır. Bundan dolayı da hemen hemen herkes tarafından rahat bir şekilde kurulup sonrasında da kapanabilmektedir. Şahıs şirketlerinin kurulumu sırasında da birkaç nokta gerekmektedir. Bunlardan ilki olan şahıs şirketinin ilk şartı olan bir şahıs gerekliliğidir. Şahısın sahte bir kişi olmaması ilk şarttır. Bunun yanı sıra yine kişinin adres bilgileri de büyük önem taşır. İşin yapılabileceği bir adres ile birlikte, şirketin kurulumunun hız kazandığı görülecektir. Ayrıca güvenilir mali müşavir de bu şirkette olmazsa olmazdır. Güvenilir olması ve vergi kaçırma gibi lükslere girmemesi, işin devam edebilmesi açısından büyük önem taşıyacaktır.

Neden Şahıs Şirketleri Kurulmalı, Şahıs Şirketlerinin Avantajları

Şahıs şirketlerinin pek çok avantajı vardır. Özellikle de şahıs şirketlerinin maddi açıdan oldukça düşük bir bütçe doğrultusunda açılabildiği görülmektedir. İstenirse de çok kolay bir şekilde kapanabilmektedir. Son dönemlerde de internet üzerinden alışverişin artmasından dolayı piyasaların internet üzerine yönelmiş olduğu aşikardır. Ayrıca vergi açısından da en avantajlı olan şirketlerden birisidir.

E- Ticaretin Avantajları

E- ticaretin hem satıcı hem de alıcı açısından çok büyük avantajları vardır. Satıcı açısından avantajlara bakıldığında, öncelikle ürünlerin dünyanın her yerine ulaşmasına imkan tanındığı görülebilecektir. Sadece belli bir yer içerisinde ürün satışı yapmak yerine, daha çok müşteriye ulaşmak büyük bir nimettir. Ayrıca internet üzerinden satış yapmak da oldukça ucuzdur.

Şirket Kurmak Hakkında Videomuzu İzlemek İçin Tıklayınız.

Dopigo'yu Ücretsiz Deneyin!

Join the discussion 7 Comments

 • Abdullah Kaya dedi ki:

  Merhaba,

  Şahıs şirketi, anonim şirket ya da limited şirket fark etmez şirket kurmak isteyen arkadaşlara kuruluş işlemleri ile ilgili benimle irtibata geçerler ise yardımcı olabilirim.

 • Özgür Can Kılıç dedi ki:

  Merhaba
  Kosgeb girişimcilik belgesi aldim 3 yil oncesinde işlettigim şirketim vardi fakat şahis firmasiydi şuanda LTD düşünüyorum. Alanim internet üzerinden ürün satişi ve ayni zamanda fiziki mağaza olacak daha sermayeli bir şirket dusunuyorum limited ile normal gerçek usul arasinda ne gibi avantajlar yada dezavantajlar vardir.

  • Abdullah Kaya dedi ki:

   Özgür bey merhaba,
   Kısaca özet geçmek gerekirse ise limited şirket ve gerek kişi şahıs işletmesi arasında ki en belirgin ve fark sabit vergi avantajı dır. Örnek vermek gerekirse ahıs şirketlerinde Gelir vergisi dilimlerine göre hesaplama yapılır.
   2018 yılı gelir vergisi dilimleri
   14.800 TL’ye kadar % 15
   34.000 TL’nin 14.800 TL’si için 2.220 TL, fazlası % 20
   120.000 TL’nin 34.000 TL’si için 6.060 TL, fazlası % 27
   120.000 TL’den fazlasının 120.000 TL’si için 29.280 TL, fazlası
   geliri yüksek olan kişiler için şahıs şirketleri çok maliyetlidir. Geliri düşük olan kişiler için uygun olduğunu düşünüyorum.

   Sermaye şirketlerinde 2018 yılı Kurumlar Vergi oranı %22 olarak hesaplanacak onun haricinde iştigal konunuza göre %8 veya %18 kdv ödemeniz olur. Aylık veya Üç aylık dönemler halinde Muhtasar Beyannamesi ile kira,personel,Mali Müşavir stopaj bildirimi yaparsınız. Yine Her 3 ayda bir Kurum Geçici ile kar zarar bildirimi yaparsınız..

 • Emin Uzun dedi ki:

  Merhabalar ben şahıs şirketi kurmak istiyorum bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Leave a Reply