Genel

İnternetten Ayakkabı Nasıl Satılır?

By Thursday August 22nd, 2019 No Comments

Modern dünya artık neredeyse dijital bir hale geldi. Dolayısıyla bugünlerde fiziksel bir mağaza açmak yerine online bir mağaza ile daha az masraf yaparak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Gün geçtikçe büyüyen e-ticaret sektörüne ilk adımınızı mağaza açarak atıp bu sektörün karlı dünyasıyla tanışabilirsiniz. E-ticaret mağazanızda satabileceğiniz birçok ürün arasından ayakkabı kategorisini seçebilirsiniz. İnternetten ayakkabı nasıl satılır sorusunun cevabını öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere online ayakkabı mağazanızı kurmanızın yollarını anlatacağız.

 

E-ticaret sitenizi açmalısınız

 

İnternetten ayakkabı satmaya başlamanın ilk adımı, kendinize bir e-ticaret sitesi kurmaktır. Sitenizi kurarken hazır e-ticaret platformları olan e-ticaret altyapı sistemi paketlerini tercih edebilirsiniz. Bu paketleri kullandığınızda e-ticaret sitesi sahibi olmak daha güvenilir ve kolay olur. Daha önce e-ticaret sitesi tecrübesi olmayanlar için de bu paketler idealdir. Bu paketler sayesinde alyapı çalışması yapmanıza da gerek kalmaz. Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak size en uygun paketi seçip hazır şablonlarla sitenizi kurabilir ya da kendi markanıza uygun bir tasarım yaptırabilirsiniz. E-ticaret altyapı paketinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı maddeler ise şöyle; ödeme yöntemlerinin çeşitliliği, kargo yönetimi sağlaması, müşteri desteği hizmeti içermesi, sosyal medya entegrasyonu olması, SEO uyumluluğu ve ürün yönetiminin yapılabildiği bir ekranının olması. Dopigo’da tüm ihtiyaçlarınıza uyan paketler bulabilirsiniz.

 

Online pazar yerlerinde satış yapabilirsiniz

 

E-ticaret sitenizin yanında, satıcılar ve alıcıları bir araya getiren platformlar olan online pazar yerlerinde ayakkabı satabilirsiniz. Bu platformların hedef ve kullanıcı kitleleri vardır ve ayakkabı mağazanızı bu platformlarda açarak ürünlerinizi bu kullanıcı kitlesine satabilirsiniz. Maliyetleri düşük olduğu için tercih edilen pazar yerlerinde altyapı, site bakımı gibi konularla da ilgilenmek zorunda kalmazsınız. Türkiye’nin en bilindik satış platformlarından biri olan Gittigidiyor, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen hepsiburada, Türkiye pazarına da giriş yapan Amazon gibi pazar yerlerinde mağaza açabilirsiniz. Dopigo’ya kayıt olarak farklı pazar yerlerindeki mağazalarınızı tek bir yerden kontrol edebilirsiniz.

 

Leave a Reply