E-ticaret Satış

Hepsiburada 2018 Komisyon Oranları

Yazar: Çarşamba Haziran 20, 2018 Yorum Yok

İnternet üzerinden ürün satabileceğiniz pek çok platform var ancak bunların arasında ilk önceleri bir e-ticaret sitesi olarak görev yapan ancak zamanla büyüyerek dev markalara rakip olan Hepsiburada önemli bir satış platformu haline gelmiştir.

Hepsiburada ürünlerinizi listeleyerek satış yapabileceğiniz bir alan ve üstelikte satıcısına birçok avantaj sağlayabiliyor. Ancak bunun avantajlarının yanı sıra dezavantajları da olduğunu bilmeniz gerekiyor. Hepsiburada’da bir dükkan açmanız için satışlarınızdan belli bir komisyon vermek durumundasınız. Platform farklı kategorilerde ürün sattığı için her ilan platformunun da kendisine özel olan bir satış komisyonu bulunuyor. Bu komisyonlara genel olarak bakarsak bazılarının düşük bazılarının da biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz. Açacağınız her ilan için belli bir komisyon ücreti ödemek durumundasınız ve bu komisyon oranı ise ortalama olarak % 25+KDV şeklinde olmaktadır.

Evet, ilk başlarda bu komisyon oranlarına baktığımız zaman bir hayli yüksek gibi geliyor. Ancak platformun kullanıcılarına ve kitlesine göz attığımız da bunun denemeye değer olduğunu da söyleyebiliriz.

hepsiburada komisyon

Hepsiburada Mağaza Ücreti Ne Kadar?

Platformda mağaza açabilmeniz için öncelikli olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Bunu da yaparken bir şahıs şirketinizin olması ve fatura kesebilmeniz şart. Bizim bu konuyu biraz daha açıyor olmamız internet üzerinde yaşanan bilgi kirliliğinden kaynaklanıyor. Çünkü bazı sitelerde hepsiburada’da mağaza açmanın ücretli olduğu söylentisi ve buna dair sorular bulunuyor.  Sözü uzatmadan bu tartışmalara bir son vermek istiyoruz, Hepsiburada da dükkan ücreti ödemezsiniz. Dolayısıyla bu da Gittigidiyor ya da Sahibinden gibi platformlardan ayrılmasını sağlıyor. Ancak buradaki tartışmaların da kökeninde Hepsiburada’nın almış olduğu komisyon ücretinin fazla olması yatıyor.

Hepsiburada’nın kullanıcılar tarafından çok tercih edilmesinin nedeni alıcının haklarını daha ön planda tutması ve gerektiği yerde onların hakkını fazlasıyla savunmasından kaynaklanıyor. Yani firma olarak siz siparişinizi kargoya vermeyi geciktirdiğiniz anda size bir ceza bedeli çıkarılıyor ve alacağınızdan düşülüyor. Ya da işin daha ciddi bir boyutu müşterinize hatalı ürün gönderirseniz ya da ürün gönderiminde bulunmazsanız bu durumda bedelin tamamını sizden karşılıyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda Dopigo size Hepsiburada entegrasyonu sağlayabiliyor. Siz de mağazanızı Dopigo üzerinden yönetebiliyorsunuz.

Amazon Türkiye Komisyon Oranları Yazımızı Okuyun

Gittigidiyor Komisyon Oranlarını Öğrenin

Hepsiburada’da mağaza açarken gereken belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dopigo İle Hepsiburada entegrasyonu hakkındaki videomuzu izlemek için tıklayınız!

Dopigo'yu Ücretsiz Deneyin!