Wholesale Cheap NFL Football Jerseys
2021 Amazon Türkiye Komisyon Oranları Nedir? | Dopigo!
Amazon Türkiye

2021 Amazon Türkiye Komisyon Oranları Nedir?

Yazar: Cuma Ocak 22, 2021 Yorum Yok

2018’den beri Türkiye pazarında hizmet veren ve seneler içinde eski pazaryerlerine rakip olacak kıvama gelmeye başlayan Amazon Türkiye, şimdilik en çok Kitap, Elektronik ve Sağlık & Bakım kategorilerinde öne çıkıyor. Amazon’u diğer online platformlardan ayıran en büyük özeliği hem pazaryeri gibi hizmet verirken bir yandan da Amazon FBA özelliği ile kendi deposundan da ürün gönderimi yapıyor olmasıdır. Ürünlerin Amazon güvencesiyle taşınması ve teslim edilmesi sebebiyle müşteriler açısından da tercih edilmektedir ve mağaza sayısı da her geçen gün artmaktadır. Satıcı sayısının her geçen gün arttığı Amazon Türkiye’de nasıl mağaza açılır, 2021 Amazon Türkiye komisyon oranları nedir ve vade süreleri nedir, sizler için yazdık.

Amazon Türkiye’de Nasıl Mağaza Açılır?

Amazon Türkiye’de satış yapmak için şirket olmanız gerekmektedir. Şahıs şirketi veya kurumsal şirket olarak satış yapabilirsiniz. Mağaza açmak için nelere ihtiyacınız olduğunu ilgili linkteki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz. Satıcı olarak ürün depolanması ve kargolanması hizmetlerinin de Amazon FBA sistemi tarafından sağlanmasını isterseniz Amazon FBA kullanıcısı olabilirsiniz. Bu sistemde Amazon ürünlerinizi sizin için deposunda muhafaza eder, desiye göre ücretlendirme yapar ve sipariş aldığınızda Amazon güvencesiyle sizin adınıza gönderim yapar. FBA ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Amazon Türkiye’de Vade Kesintileri Nasıl Tahsil Edilir?

Ödemeler, tamamlanan her satış sonrası 14 günlük süre içinde komisyon kesintisi yapılmış olarak ilgili satıcının banka hesabına aktarılır. Diğer pazaryerlerine kıyasla 14 günlük vade süresi kısa bir süre sayılabilir. Yapılan kesinti ise e-arşiv olarak ilgili satıcıya gönderilir.

2021 Amazon Türkiye Komisyon Oranları

Her pazaryerinde olduğu gibi Amazon Türkiye’de satış yapabilmek için de kategorilere göre belirlenen komisyon kesintilerini ödeme zorunluluğu vardır. Amazon Türkiye’de de 2021 senesinde belirlenen komisyon oranları ise aşağıdaki gibidir.

Kategoriler Satış Komisyonu
Fotoğraf Makinesi 6%
Cep Telefonu 6%
Giyim 10%
Bilgisayar 6%
Elektronik 6%
Elektronik Aksesuarlar 10%
Kişisel Bakım Cihazları 10%
Yapı Market, Mutfak Eşyaları ve Dekorasyon 10%
Mutfak (Küçük Ev Aletleri) 6%
Oyuncaklar ve Oyunlar 10%
Kitaplar 10%
Bebek Ürünleri (Giyim hariç) 10%
Ofis Ürünleri 10%
Spor 10%
Ayakkabılar, Kol Çantaları ve Ayakkabı Aksesuarları 10%

Yorum Yaz


Wholesale Cheap NFL Football Jerseys